Aasta õpetaja konkurss 2024

Loomise kuupäev 12.03.2024

7. märtsist kuni 10. aprillini on kõigil võimalus esitada oma lemmik õpetaja, koolijuht, õppejõud või haridustegu aasta õpetaja konkursile. Laureaadid kuulutatakse välja 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal.

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallase sõnul on aasta õpetaja konkurss üks võimalus, kuidas tänada Eesti haridustöötajaid ja aidata kaasa ameti väärtustamisele. „Kõigil on võimalus anda teada just neist õpetajatest, koolijuhtidest või tugispetsialistidest, kes on teistele eeskujuks ja väärivad esile tõstmist. Igal aastal on tuhatkond haridusvaldkonda panustajat, keda üles seatakse, on põhjust rõõmustamiseks -  see näitab, et meil on palju mitmekülgseid ja säravaid haridustöötajaid,“ sõnas minister ja lisas, et tegutseb selle nimel, et õpetajate murekohad töökoormuse, karjäärimudeli ja palgaga leiaks lahenduse ning õpetajate järelkasv jätkuks.

Kandidaate saab esitada 12. kategoorias:

• Aasta lasteaiaõpetaja,
  • Aasta klassiõpetaja,
  • Aasta klassijuhataja,
  • Aasta põhikooli aineõpetaja,
  • Aasta gümnaasiumiõpetaja,
  • Aasta kutseõpetaja,
  • Aasta tugispetsialist,
  • Aasta huvialaõpetaja,
  • Aasta õppejõud,
  • Aasta õppeasutuse juht,
  • Aasta haridustegu,
  • Aasta hariduse sõber.

Aasta õpetaja konkursile saab kandidaate esitada ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/galalink opens on new pagewww.hm.ee/gala"> kuni 10. aprillini.

Lisainfo: Maris Raimets, haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna peaekspert, gala@hm.eelink opens on new page, tel 7354081.

Viimati muudetud 12.03.2024.